پمپ بلوئر هوا پرورش ماهی


برای افزایش طول عمر و کاهش استهلاک هواده بلوئر پرورش ماهی بهتر است حتماً سرویس

های دوره ای انجام شوند. سرویس های دوره ای ائربلوئر شامل گریس کاری به موقع و عدم

تزریق گریس بیش ازحد نیاز، تعویض به موقع بلبرینگ ها در صورت نیاز و همچنین تعویض

پروانه در صورت خرابی یا غیر بالانس شدن آن است.

کاربرد هواده بلوئر در استخر پرورش ماهی



بالابردن ضریب تبدیل غذایی، هضم و جذب غذا

بالا رفتن بازدهی آب درنتیجه تولید بیشتر

جلوگیری از سمی شدن آب توسط مواد خارجی و فضولات آبزیان

افزایش رشد، سلامتی و نشاط آبزیان

افزایش رشد باکتری shy;های هوازی در آب و تنظیم جمعیت میکروبی آب



مزایای هوادی به روش عمقی:



هوادهی استخر پرورش ماهی برای سلامتی و سرزندگی ماهیان ضروری است. بدون اکسیژن کافی ماهی ها دچار استرس شده و رشدشان آهسته می shy;شود. بعلاوه فقدان اکسیژن در قسمت پایین استخر منجر به انباشته شدن مواد زائد و موادغذایی ارگانیک می شود. زمانی که این مواد دچار پوسیدگی شوند باعث تولید گازهای سمی می shy;شوند که برای ماهی خطرناک است. دستگاه shy;های پدالی و هواده shy;های سطحی نمی توانند این مشکل را برطرف کنند.



هوادهی کامل استخر پرورشی از پایین و با استفاده از سیستم چرخشی (سیرکولاتور) و در کنار آن خروج گازهای سمی، به میکروارگانیسم shy; های هوازی و حشرات اجازه می shy;دهد تا از رسوبات و مواد زائد ته shy; نشین شده تغذیه کنند. وقتی که سطح اکسیژن با استفاده از تجهیزات آبزی shy;پروری احیا شود، تمامی ستون آب و گازهای سمی پایین استخر پاکسازی می shy;شوند. سپس ماهی از حشرات کف استخر تغذیه می shy;کند.



دستگاه دمنده هوا (بلوئر) با استفاده از فشار زیادی که توسط حرکت موتور دستگاه دمنده هوا ایجاد می شود، هوا را با آب مخلوط می کند. طریق عملکرد این دستگاه ها به این شکل است که هوا از یک سمت وارد دستگاه شده و با فشاری که توسط پروانه دستگاه اعمال می shy;شود از طریق شلنگی که در خروجی دستگاه تعبیه شده است وارد محل و عمق موردنظر در آب می شود. درنهایت این شلنگ ها به شکل شاخه شاخه درآمده و در انتهای هر شاخه قطعاتی به نام دیفیوزر نصب می شود تا هوای خارج شده از دستگاه دمنده هوا را به شکل حباب های ریزی دربیاورد. استفاده از این نوع سیستم هوادهی متشکل از یک یا چند بلوئر پرورش ماهی باعث بالا رفتن ضریب اطمینان کاری و افزایش راندمان هوادهی می شود.



ازجمله مزایای هوادهی به جز تأمین اکسیژن موردنیاز، به حرکت درآوردن آب و متعادل کردن لایه های حرارتی و غذایی آن است. همچنین هوادهی باعث خروج گازهای سمی انباشته شده براثر پسماندهای آبزیان در آب می شود. گزافه نیست اگر ادعا کنیم پرورش هیچ گونه ماهی چه سردآبی و چه گرم shy;آبی بدون استفاده از دستگاه shy;های هواده ممکن نیست.